AdobeStock 262083588

02.06.2022

Cera palacza – jak można poprawić jej stan?

Palenie papierosów niekorzystnie wpływa nie tylko na kondycję płuc i całego układu oddechowego, ale również cery. Osoby regularnie sięgające po papierosy mają skórę szarą, pozbawioną blasku. Zdecydowanie szybciej pokrywa się ona zmarszczkami, co oznacza, że wygląda na dużo starszą niż jest w rzeczywistości. Co powinien zrobić palacz, aby poprawić kondycję swojej skóry? Czy medycyna estetyczna oferuje zabiegi, które przynoszą poprawę w przypadku palenia papierosów?

Czy warto rzucić palenie?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepszym sposobem na poprawę kondycji skóry jest po prostu rzucenie palenia. Nie tylko zwiększy to na szansę na przywrócenie cerze zdrowego wyglądu, ale skutecznie uchroni ją również przed dalszymi niekorzystnymi zmianami. Warto pamiętać, że nikotyna prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych. To właśnie dlatego tak mocno przyspiesza proces starzenia się skóry. Negatywnie oddziałuje również na znajdujące się w skórze włókna kolagenowe oraz elastyczne, które odpowiedzialne są między innymi za podtrzymanie owalu twarzy.

Jak dieta wpływa na skórę palacza?

Warto pamiętać, że tym, co korzystnie wpływa na kondycję cery osoby palącej papierosy jest odpowiednia dieta. Należy zadbać o to, aby na talerzu nie brakowało produktów obfitujących w witaminę:

  • A;
  • C.

Nikotyna i inne substancje zawarte w papierosach znacznie utrudniają wchłanianie tych witamin, co prowadzi do ich niedoborów. Doskonałym źródłem tych witamin są między innymi owoce cytrusowe, marchewki oraz brokuły. Warto zadbać też o to, aby wypijać odpowiednią ilość wody, która niezbędna jest do tego, aby skóra była właściwie nawilżona.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej przyniosą poprawę kondycji skóry osoby palącej?

Okazuje się, że bardzo pomocna w poprawie wyglądu skóry osoby palącej jest medycyna estetyczna. Palacze mogą zdecydować się na takie zabiegi, jak:

  • peeling chemiczny;
  • profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy
  • wypełnianie „zmarszczek palacza” kwasem hialuronowym.

Peeling chemiczny bazuje na specjalnie dobranych kwasach, których stężenie ustalane jest dopiero po ocenie kondycji skóry. Decydując się na taki zabieg, można być pewnym, że skóra zostanie głęboko oczyszczona. Korzystnie wpływa to na zachodzące w niej procesy regeneracyjne. Skóra palacza po zabiegu peelingu chemicznego jest gładsza, zmarszczki są spłycone, odzyskuje ona ładny, zdecydowanie zdrowszy kolor.

Osoby palące papierosy muszą liczyć się z tym, że ich cera prędzej czy później straci dobry wygląd. Najrozsądniej jest rozstać się z nałogiem. Aby cieszyć się zdrową, dobrze wyglądającą skórą, należy działać wielotorowo. Wskazane jest stosowanie właściwie dobranych kosmetyków, wprowadzenie odpowiedniej diety, wypijanie dużych ilości wody. Świetnym uzupełnieniem są zabiegi medycyny estetycznej.

Polecane dla Ciebie

Modelowanie
sylwetki

ICOONE LASER

arrow

Redukcja tkanki tłuszczowej

COOLTECH

arrow

Trening EMS

PRÓBNY
TRENING
49 zł

arrow

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media

phone