AdobeStock 365417725

02.06.2022

Jak uniknąć powstawania zmarszczek wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna i słabo nawilżona. Ponadto odznacza się ona małą ilością gruczołów łojowych. Skutkuje to tym, że zmarszczki wokół oczu pojawiają się najwcześniej. Powstawania zmarszczek wokół oczu raczej nie da się uniknąć. Są jednak skuteczne sposoby, które ich pojawienie się mogą znacznie opóźnić. Sposoby te to nie tylko specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w gabinetach kosmetycznych, ale także domowe.

Kto jest bardziej narażone na wczesne pojawienie się zmarszczek wokół oczu?

Na stan skóry wokół oczu bardzo niekorzystnie wpływa wiele czynników zewnętrznych. Na pogorszenie kondycji skóry w tej okolicy bardzo niekorzystnie wpływa mało urozmaicona dieta składająca się w dużym stopniu z wysoko przetworzonych produktów. Przyczyną złej kondycji skóry wokół oczu jest także odwodnienie organizmu, nieodpowiednia ilość i jakość snu, praca przy komputerze, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na kondycję skóry wokół oczu niekorzystnie wpływają także choroby nerek, tarczycy, niewydolność układu krążenia. Zmarszczki wokół oczu szybciej tworzą się też u osób, które zbyt długo i często przebywają na słońcu.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym?

Zabiegi pielęgnacyjne, które znajdują się w ofercie dobrych gabinetów medycyny estetycznej głęboko odżywiają skórę wokół oczu, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Do profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystywane są preparaty, w których stężenie substancji aktywnych jest bardzo wysokie. Dzięki temu wnikają one w najgłębsze warstwy skóry, a ich działanie jest mocne i skuteczne. Wykonywane są też zabiegi, które zmniejszają widoczność już istniejących zmarszczek. Tak zwane „kurze łapki”skutecznie zmniejszają zastrzyki z toksyny botulinowej (popularnie zwanej botoksem). Bardzo dobre efekty daje także mezoterapia igłowa Jalupro.

Jak zapobiegać zmarszczkom wokół oczu w domu?

Istotny jest między innymi prawidłowo wykonywany demakijaż tej bardzo delikatnej okolicy. Do demakijażu najlepiej sprawdzają się delikatne płyny dwufazowe, micelarne lub olejki. Oczyszczając okolicę oczu należy robić to bardzo delikatnie, aby nie rozciągać skóry. Skóry nie należy przy tym pocierać wacikiem. Nasączony wybranym kosmetykiem wacik należy przyłożyć do oka i potrzymać przez kilka minut. Do domowej pielęgnacji okolic oczu należy używać również kremów przeznaczonych do stosowania pod oczy.

„Kurze łapki” to zmarszczki wokół oczu, które na twarzy pojawiają się na ogół jako pierwsze. Okolice oka wymagają szczególnej pielęgnacji z uwagi na to, że skóra w tej okolicy jest cienka i delikatna. Mezoterapia igłowa okolic oczu z wykorzystaniem preparatów opartych na kwasie hialuronowym czy toksyna botulinowa to zabiegi anti-aging, które pozwalają na skuteczne zmniejszenie zmarszczek wokół oczu. Jeśli zostaną połączone z regularną pielęgnacją w domowym zaciszu, będą jeszcze bardziej skuteczne i pozwolą zachować m łody wygląd na długo.

Polecane dla Ciebie

Modelowanie
sylwetki

ICOONE LASER

arrow

Redukcja tkanki tłuszczowej

COOLTECH

arrow

Trening EMS

PRÓBNY
TRENING
49 zł

arrow

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media

phone