Wp

02.06.2022

Jakie są metody niechirurgicznego wyszczuplania sylwetki?

Smukłe i jędrne ciało to marzenie bardzo wielu osób. Często jednak zdarza się, że nie udaje się pozbyć nadmiernych kilogramów z pewnych części ciała mimo stosowania prawidłowej diety i aktywności fizycznej. Z pomocą przychodzą wtedy zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi te są bardzo mało inwazyjne, a mimo to są również skuteczne jak te, które proponuje chirurgia plastyczna. Niechirurgiczne zabiegi wyszczuplania sylwetki nie tylko usuwają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Dodatkowo poprawiają wygląd skóry w różnych partiach ciała.

Jakie metody wykorzystywane są do walki z niechcianą tkanką tłuszczową?

Obecnie specjaliści z zakresu medycyny estetycznej mogą wykonywać zabiegi wyszczuplania sylwetki z wykorzystaniem bardzo różnych metod. Zabiegi te mogą być wykonywane między innymi z zastosowaniem bardzo nowoczesnych metod laserowych. Zabiegi te noszą nazwę lipolizy laserowej. Terapia laserem wykorzystuje emitowaną przez to urządzenie energię do zniszczenia komórek tłuszczowych. Lipoliza laserowa najczęściej stosowana jest u osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brz ucha. Zabieg może być stosowany także u pacjentów, którzy chcą pozbyć się tak zwanych boczków. Lipoliza laserowa to zabieg, którego wykonanie zajmuje około 30 minut. W modelowaniu sylwetki metodami niechirurgicznymi stosuje się obecnie także kriolipolizę. W trakcie pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy. wykorzystywane są niskie temperatury. Zabieg trwa od 30 do 70 minut w zależności od części ciała. Kriolipolizę stosuje się najczęściej u osób, które chcą wyszczuplić:

  • brzuch;
  • ramiona;
  • uda;
  • plecy.

Zabieg kriolipolizy sprawdza się również w przypadku podwójnego podbródka.

Jak długo czeka się na efekty?

Aby pozbyć się obumarłych, zniszczonych czy to podczas zabiegu lipolizy laserowej czy kriolipolizy, organizm potrzebuje trochę czasu. To oznacza, że na efekty zabiegu trzeba poczekać nawet około miesiąca. Najbardziej zadowalające efekty przynosi seria składająca się z 2 – 3 zabiegów. Odstęp między kolejnymi zabiegami powinien wynosić minimum 4 – 6 tygodni w zależności od części ciała.

U kogo nie zostanie wykonany zabieg kriolipolizy?

Przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest ciąża, choroby skóry i tarczycy. Zabieg nie może zostać wykonany także u diabetyków oraz osób cierpiących na infekcje bakteryjne, wirusowe czy grzybicze.

Jeszcze nie tak dawno osoby marzące o pięknej sylwetce musiały być przygotowane na wiele wyrzeczeń. Dzisiaj z pomocą osobom, które marzą o szczupłej sylwetce przychodzi medycyna estetyczna. Liposukcja laserowa oraz kriolipoliza to bezpieczne, nieinwazyjne zabiegi pozwalające pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Do zwykłej aktywności po zabiegach tych wraca się na ogół jeszcze tego samego dnia. Zabiegi nie są refundowane.

Polecane dla Ciebie

Modelowanie
sylwetki

ICOONE LASER

arrow

Redukcja tkanki tłuszczowej

COOLTECH

arrow

Trening EMS

PRÓBNY
TRENING
49 zł

arrow

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media

phone