AdobeStock 137751668

02.06.2022

Jakie są najlepsze metody korekty ust?

Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują dzisiaj zabiegi, które pozwalają cieszyć się młodym i pięknym wyglądem. Wśród zabiegów, które cieszą się bardzo dużą popularnością zalicza się modelowanie, powiększanie oraz korekcję ust. Są to zabiegi adresowane do kobiet, które marzą o pięknych, pełnych ustach. Co ważne, korekcję ust można wykonać metodami bardzo mało inwazyjnymi. Są one całkowicie bezpieczne, szybkie i skuteczne.

Skąd biorą się problemy z ustami?

Z wyglądu swoich ust niezadowolonych jest bardzo wiele kobiet. Wraz z wiekiem stają się one bowiem coraz mniej nawilżone i jędrne. Z czasem zaczynają się marszczyć, stają się też coraz węższe. Coraz cieńszy staje się też ich naskórek, zaczynają też opadać kąciki ust. Przyczyną tych zmian najczęściej jest naturalne starzenie się skóry, co prowadzi do zaniku gruczołów łojowych i potowych. Efekt ten może być jednak także skutkiem innych czynników. Wygląd ust pogarsza się u kobiet nałogowo palących papierosy oraz u pań, które zbyt często zażywają długich kąpieli słonecznych. Przyczyną gorszej kondycji ust może być także bardzo żywiołowa, mocno ekspresyjna mimika oraz wady zgryzu. Nowoczesne metody, które ma dzisiaj do dyspozycji kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się tych problemów.

Jakie zabiegi korekcji ust proponuje nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia?

Pełne, wydatne usta są bardzo zmysłowe. Ponadto kobieta, która jest obdarzona takimi ustami odbierana jest jako osoba sympatyczna, życzliwa i wesoła. Nowoczesne metody, które pozwalają na powiększenie i wymodelowanie ust nie wymagają używania skalpela. Obecnie zab iegi korekcji ust wykonywane są z wykorzystaniem naturalnych substancji. Substancją, która w zabiegach korekcji ust wykorzystywana jest obecnie wyjątkowo często jest kwas hialuronowy. Powikłania po tym zabiegu praktycznie nie występują, a to oznacza, że jest on bardzo bezpieczny. Efekty modelowania czy korekcji ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pojawiają się wyjątkowo szybko, od razu po zakończeniu zabiegu.

Jak wygląda zabieg korekcji ust?

Zabieg modelowania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny. Czas jego trwania wynosi on od 15 do 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra wokół ust może być zaczerwieniona. Mogą wystąpić też niewielkie siniaki i obrzęk. Ustępują one maksymalnie po 5 dniach. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Korekcja ust to jeden z bardziej popularnych zabiegów wykonywanych przez specjalistów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wykonuje się go wykorzystując kwas hialuronowy. Technika podawania kwasu hialuronowego oraz jego ilość jest zawsze dobierana indywidualnie. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę.

Polecane dla Ciebie

Modelowanie
sylwetki

ICOONE LASER

arrow

Redukcja tkanki tłuszczowej

COOLTECH

arrow

Trening EMS

PRÓBNY
TRENING
49 zł

arrow

Bądź na bieżąco

Odwiedź nasze social media

phone